دوشنبه ٢٥ تير ١٤٠٣
|
English

🖤مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج)، با نهایت تأسف و تأثر ضایعه درگذشت امین معزز مؤسسه حضرت آیت‌الله امامی کاشانی را تسلیت عرض می نماید. با قلبی اندوهگین از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جزیل آرزومندیم...🖤
عنوان
فیزیوتراپی

 • فیزیوتراپی :

فیزیوتراپی شامل ارایه خدماتی در زمینه حرکت و عملکرد هایی است که توسط صدمات و بیماریها، مورد تهدید قرار می‌گیرند.فیزیوتراپی به شناسایی و افزایش پتانسیلهای حرکتی برای بهبود، پیشگیری(Prevention)، درمان و نوتوانی، می‌پردازد. در واقع فیزیوتراپیست با ارزیابی پتانسیلهای حرکتی فرد توانخواه و با استفاده از دانش و مهارت فیزیوتراپی، به وی در رسیدن به مطلوب ترین سطح علمکرد حرکتی کمک می کند.


 • مزایای استفاده از خدمات فیزیوتراپی :
 1. افزایش قابلیت انعطاف پذیری و ارتجاع پذیری بافتهای كوتاه كه امكان دارد به مرور زمان در اثر ضایعه ایجاد شود.
 2. افزایش دامنه حركتی که به دنبال ضایعه کاهش یافته است.
 3. به تأخیر انداختن روند آتروفی عضلانی كه در عضلاتی كه عملكرد خود را از دست می دهند ایجاد می شود تا زمانی كه مددجو بتواند از آنها در عملكرد روزمره استفاده كند.
 4. افزایش قدرت عضلات ضعیف و تسهیل الگوی حركتی صحیح
 5. اصلاح كردن توان غیر نرمال عضلانی و مهار رفلكسهای پاتولوژیك كه مانع ایجاد حركت صحیح می شود.
 6. بهبود تعادل و هماهنگی حركتی و تصحیح راستای بدن و الگوی راه رفتن مددجو.
 7. كار روی كارایی دستگاههای قلبی – تنفسی و استقامت عضلانی مددجو در صورت نیاز.
 8. به طور کلی درمانگران فیزیوتراپ با تشخیص اهمیت کار گروهی در بهبود هر چه سریعتر مشکلات مددجو هماهنگ با سایر اعضای تیم توانبخشی و با مشارکت فعال خانواده در امر درمان به ارائه خدمت می پردازند.

 

 • خدمات بخش فیزیوتراپی:

فرایند خدمات فیزیوتراپی در مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج) به شرح  ذیل است. ( این فرایند در کلیه خدمات توانبخشی مؤسسه اجرا می شود) :

 1.  ارزیابی : شامل معاینه (Examination) انفرادی و گروهی نقص‌های بالقوه یا بالفعل، محدودیتهای عملکردی، ناتواناییها، یا سایر مشکلاتی است که توسط گرفتن تاریخچه، غربالگری و همچنین با استفاده از آزمایشات خاص و اندازه گیری و ارزیابی نتایج آنها در چهارچوب یک فرایند منطقی بالینی صورت می گیرد.
 2. تشخیص : از معاینات و ارزیابی آنها بدست می‌آید و بیانگر نتیجه حاصل از فرایند منطقی بالینی می‌باشد. تشخیص ممکن است به صورت نقص حرکتی بیان شود یا شامل دسته‌های مختلفی از آسیبها، محدودیتهای حرکتی، توانائیها/ ناتوانیها یا سندرمها باشد.
 3. برنامه ریزی : با تعیین نیاز به مداخله آغاز می‌شود و معمولا به ایجاد برنامه‌ای برای مداخله ختم می‌شود که شامل اهداف نهایی قابل اندازه گیری است که با بیمار، خانواده یا فردی که از وی مراقبت می‌کند، قابل بحث می‌باشد.
 4. مداخلات :این مداخلات می تواند شامل درمان با دست، بهبود حرکتی، استفاده از وسایل فیزیکی، مکانیکی و الکتریکی-درمانی، آموزش عملکرد، فراهم کردن وسایل کمکی و نحوه استفاده از آنها، راهنمایی و ارایه مشورت به بیمار، مستند سازی، هماهنگی و ارتباطات باشد. مداخلات همچنین ممکن است با هدف پیشگیری از آسیبها، محدودیتهای حرکتی، ناتوانیها یا صدمات صورت گیرند که در این صورت شامل بهبود و حفظ سلامتی، کیفیت زندگی و توانایی در تمام سنین و جمعیتها می‌باشد.
 5. ارزشیابی: مستلزم انجام مجدد معاینات با هدف ارزیابی نتایج حاصله می‌باشد.

 

خدمات فیزیوتراپی مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج) در مراکز نوید عصر و امید عصر به مددجویان ارائه می شود.

9273
بازدید این صفحه
1202 |
بازدید امروز
5774271 |
کل بازدید
3 |
بازدیدکنندگان آنلاین
کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به توانبخشی ولیعصر  است. © 2014